Choď na obsah Choď na menu

Foto report z nočnej pohárovky v Dyčke 21.6.2008, okres Nitra

Po roku opäť v Dyčke, a aj keď to najprv vyzeralo, že do Dyčky nepôjdeme, nakoniec sme sa rozhodli, že ideme. Obrázok  Z domu sme  vyrážali dosť neskoro, pretože chalani z MT Biker tímu boli na cyklomaratóne v Súľove a čakalo sa kedy príde Boxer. Čakanie sme využili zablahoželaním Palovi Š. (na previerkach nám robil veliteľa), ktorý oslavoval okrúhle narodeniny. Guľáš, pivo, minerálka a ani sme si nevšimli a Boxer bol tu, rýchlo sme naložili všetko potrebné a samých seba. Bolo už dosť hodín, tak sme rýchlo vyrazili. Pred rokom sme išli v Dyčke po prvý krát s úplne novučičkými športovými hadicami, takže už v aute sme spomínali, čo a ako. Vládla ako vždy dobrá nálada a typovanie ako to dopadne. Keď sme prišli na miesto, boli sme prekvapený koľko družstiev tam už je a ďalšie ešte len prichádzali (nakoniec 39),  preto bola výzva o to väčšia. Vyložili sme matroš a pripravili všetko potrebné. O 21.30h nasledoval nástup a losovanie poradia. Išlo sa na dve kolá, z dvoch základní, so 6m nábehom s tým, že do druhého kola postupuje len 10 najrýchlejších. Janči nám vylosoval číslo 20, takže sme mali Obrázokkopec času na prípravu a srandičky. Na súťaž s nami išiel aj náš spriatelený tím zo Štefultova, pre ktorých to bola prvá súťaž v novej sezóne, vytiahli si 15. Keďže nemali savičiara, savicu im robil ich košiar a ja som im helfol s košom.  Útok sme rozbehli pekne, ale keď prišla voda na rozdeľovač mašina odmietla poslušnosť a zakapala, takže v ten večer to pre nich znamenalo N. "video" (v súčasnosti už im mašina šlape OK). My sme si náradie chystali na základňu č.2 a vydarený útok sme skončili s časom 15,94s., čo bol do vtedy najlepší čas, na tejto súťaži. Do druhého kola sme postupovali z 2. miesta a spolu s nami postúpili Trpín (víťaz 1. kola), Vieska, Topoľčianky, Lackov, Sľažany, Libichava, Drženice, Mlyňany a Branč. V druhom kole to išlo rýchlo. Tento krát sme sa rozložili na jednotku základňu a štart. Časomiera zastala kôli prestreku na pravom terči na 15,44s. (ľavý 14,76s.), čo stačilo priebežne len na druhé miesto, keďže Trpín si z prvého kola doniesol 15,25s. ObrázokNa naše konečné 3. miesto nás posunula Libichava, ktorá dala 15,19s. Pre kompletné výsledky klikni sem.

Súťaž v Dyčke bola kvalitne obsadená, čo sa týka tímov zo široka ďaleka a bola tam aj kompletná THHL  a nebyť problémov z vodou, sem tam s časomierou a nakoniec aj  organizačnými problémami organizátora, mohla to byť pekná súťaž. Problémy s organizátorom rozvádzať nejdem, ak máte záujem, tak si kliknite na tento link a dozviete sa viac. Každopádne, táto súťaž pre nás, čo sa týka výsledku, dopadla dobre a tak spokojní a unavení sme o 3.30h rano prišli domov.